Pagina 1 van 1

Afvoerslang naar tank

Geplaatst: 13 apr 2011, 11:52
door jooph
Heb een nieuwe afvalwatertank en wil de afvoerslang van de keuken erin uit laten komen.

Waar om moeilijk als het makkelijk kan, dacht ik.
Dus gat boren(ongeveer 25mm.) in de kunststoftank, ietsje krapper als de slangdikte en dan de slang er stijf in wurmen.
Op die manier geen obstakels voor het water.

Is dat een goed idee of kan ik het toch beter m.b.v. een hulpstuk doen.

Joop

Re: Afvoerslang naar tank

Geplaatst: 13 apr 2011, 12:24
door Admin
Hi Joop,

Dat zal best gaan en je kan er jaren plezier van hebben, tot... je tank behoorlijk vol is en je over een hobbel rijdt. Want luchtdicht krijg je zo'n "verbinding" nooit helemaal. En op een HDPE tank kun je ook geen kit gebruiken. Natuurlijk gebeurt dat in een hete zomer als het water niet meer al te fris ruikt.... Voordeel van een wèl luchtdichte koppeling is ook dat ze in haakse uitvoering bestaan, waardoor je (in de meeste gevallen) boven in je tank kunt uitkomen. Maar nogmaals: je kunt die € 5 à € 7.50 ook in je zak houden.

Re: Afvoerslang naar tank

Geplaatst: 13 apr 2011, 12:29
door Anton
Hoi,

Nee, niet doen, het valt eigelijk onder de noemer prutswerk.
Zoals Ernst al aan geeft het gaat een keer mis, op dat moment denk je had ik nu maar iets meer uitgegeven inplaats van er onder te moeten kruipen.
Er zijn wel leukere dingen te bedenken, toch?

Groet Anton

Re: Afvoerslang naar tank

Geplaatst: 13 apr 2011, 13:08
door jooph
Bedankt voor de adviezen.

Afgezien van het gemak van alleen gaatje boren leek me het ook juist verstoppingen voorkomen. (plus me een extra rit naar camperzaak besparen)

Met zo'n haakse koppeling ga je volgens mij van de slang met inwendig 20mm. naar koppeling inwendig van zeg 16mm. incl. een opstaande rand, dus belemmerend voor een lekkere doorvoer.(dacht ik dus)

Ingang van de afvoerslang(evt. met koppeling) in de tank sowieso het liefst zo hoog mogelijk??

Joop

Re: Afvoerslang naar tank

Geplaatst: 13 apr 2011, 13:27
door paulv
Hi Joop,

Ik heb het ook zo gedaan als jij suggereerde, want bij mij was het moeilijker een echte aansluiting te maken met 3x 40mm buis.
De (stank)afsluiting heb ik met een spuitbus PUR gemaakt, niet helemaal water en luchtdicht maar ik het er geen last van. Het houdt ook de afvoerbuizen op z'n plaats :lol: .
Ik heb wel een ontluchting naar het dak gemaakt als een soort standpijp, mijn WC is ook aangesloten op de vuilwatertank en als ik doortrek moet dat volume aan lucht ook weer uit die tank :mrgreen: .

Mvg. Paul

Re: Afvoerslang naar tank

Geplaatst: 13 apr 2011, 17:27
door dereiziger
Bij mij was het al zo toen ik hem kreeg . gemonteerd op de manier zoals jij dat nu wil doen Joop .. ik zou het afraden .. vooral als je ergens staat waar het warm is stinkt het soms vreselijk .. het is een van de dingen die ik als ik mijn keuken ga vervangen ook drastisch anders ga aanpakken ..