Pagina 1 van 1
Re: MIG-lassen voor dummies
Geplaatst: 08 mei 2007, 06:10
door Ben
geen bericht
Geplaatst: 08 mei 2007, 11:03
door frenkck
Er zijn automatische regelbare laskappen. Een automatische laskap zou ik sowieso aanraden. 2 handen vrij en schiet direct op donker zodra je begint met lassen door de lichtsensors.
Geplaatst: 08 mei 2007, 12:21
door melhof
Een automatische lashelm is een erg fijn ding waar je zeker geen spijt van zult hebben. Je moet er wel een met een instelbare knop hebben voor de intensiteit. Afhankelijk van het soort laswerk en de lasspanning is je lichtkleur namelijk intenser of juist zwakker. Je kunt dan instellen wat je prettig vind om zo nog zoveel mogelijk van je omgeving te kunnen zien tijdens het lassen.
De tip van ben over het buiten lassen snap ik niet helemaal.
In iedergeval niet vanwege het licht.
Mijn ervaring is juist dat als ik een 500W bouwlamp op het werkstuk zet, net zo dat de automatische lashelm er niet al meteen door zwart wordt, ik het juist beter kan zien. Dan heb je minder contrast tussen je laspunt en waar je moet lassen.
Binnen lassen is zowizo te preferen, al is het maar omdat je lasgas dan niet wegwaait.
Dit gas is trouwens iets om mee te expirimenteren. Je laskwaliteit is er erg van afhankelijk. Laat als dat kan het gas nog 5 seconden nastromen als je de knop van je lastoorts loslaat en het draad (en dus het lassen) stopt.
Het gas koelt dan je smeltbad en zorgt dat het dan heel netjes afkoeld zonder oxidatie of vieze plekken. Hierdoor gaat de laskwaliteit bijzonder vooruit. Er komt dan namelijk minder oxidatie in het materiaal. Dit krijg je namelijk alleen als er zuurstof bij een heet smeltbad kan komen.
Maarja, niet alle lasapparaten kunnen het.
Groet,
Melchior
PS mocht je een holle balk dichtlassen. Is het een pre om met een extra slangetje lasgas in de balk te laten stromen tijdens het lassen.
Geplaatst: 08 mei 2007, 13:47
door frenkck
Als je geen doorlas wilt, is het vaak makkelijker om een messing strip/blokje te klemmen achter het laswerk. Dit hecht namelijk niet aan de las, dus kan de las ook niet verder komen dan waar het messing begint.
Geplaatst: 08 mei 2007, 19:57
door Ben
geen bericht