Pagina 1 van 1

Harmonica

Geplaatst: 21 okt 2006, 22:25
door yaco
He Sandra
wat voor een harmonica heb je gekocht?

Groete Yaco.

Re: Harmonica

Geplaatst: 24 okt 2006, 20:48
door Unknown User
yaco schreef:He Sandra
wat voor een harmonica heb je gekocht?
Hoi Yaco,

Een Serenellini 273
Afbeelding
Net als m'n Cairdin een GC, maar nu met een derde rij met alle halve tonen :~) Dus kan ik fijn rare dingen gaan doen :~)
En deze is driekorig en heeft drie registers aan de melodiekant en twee aan de baskant.
Hij heeft niet alleen die halve tonen extra, maar ook een totaal ander geluid in vergelijking tot m'n Cairdin.
Die is heel helder en transparant in geluid en deze is keihard en vet.
Waar m'n Cairdin dus prachtige walsen en mazurka's produceert, nodigt deze uit tot vette bourrées en ander gerag :~)

't is wel even wennen, deze is een stuk zwaarder en ik heb geen "gedraaide vijf" meer. De g heb ik nog wel trekkend, maar nu op de derde rij (wat verder reiken dus) en een duwend a heb ik niet meer.
Voordeel is dat ik het c-akkoord nu overal op de tweede rij kan pakken en niet meer angstvallig om die vijfde toets hoef te sluipen :~)

Het is het systeem dat Bruno Le Tron bedacht heeft en wat dus Wim Claeys en Didier Laloy (hoe schrijf je dat..) ook hebben. :~)
Ben benieuwd hoe het gaat bevallen, ik vermaak me tot nu toe erg met m;n nieuwe kast.

Zo, dat was een heel verhaal :~)

Groetjes,
Sandra

Geplaatst: 25 okt 2006, 09:49
door yaco
Je ziet steeds meer Serelinni's, worden ze nu net zo populair als de Casta's een paar jaar terug.'t is wel gaaf om een "vette" trekzak te hebben. Ik speel alweer jaren op een Maugain met 2 koren.Achteraf heb ik spijt dat ik toen geen 2,5 rijer heb gekocht dat zou aardig wat beperkingen oplossen. Maar ik heb ook zoveel andere leuke dingen om te doen dat op dit moment voor een andere harmonica geen plek is. Ik heb nog een GC Honher waar ik een bypass heb gemaakt van de 1 binnenrij naar 't midden van de trekzak.Hoef ik niet zo ver te reiken met m'm kleine vingers.En als ik lekker wil raggen pak ik m'm djembe om de buurt te laten weten dat er in Zeeland nog steeds muziek wordt gemaakt.Op 't treffen in friesland heb ik 'savonds in het donker nog buiten zitten spelen wat zowaar applaus ontlokte van de overkant van 't water. Lijkt me heel bizar om op zo'n plek een trekzak uit 't niets te horen.
Mistig dagje vandaag ,ga nu toch maar m'n 240 voor de APK klaar maken.
Groetjes Yaco.

Geplaatst: 25 okt 2006, 17:27
door Ben
geen bericht

Geplaatst: 25 okt 2006, 18:11
door Unknown User
Ben schreef:Verder nog nieuws?
Ja, dat ik vanavond bij iemand langs ga om microfoontjes te kijken (en misschien te kopen). Die plak je aan twee kanten op je harmonica, en twee snoertjes gaan in een kastje aan je riem. Die zit dan aan éen snoer dat naar de geluidsman/vrouw gaat.
Hoef ik niet meer ingeklemd tussen twee microfonen op een standaard staan te spelen :~)

Geplaatst: 25 okt 2006, 18:25
door Ben
geen bericht

Geplaatst: 25 okt 2006, 22:12
door Unknown User
8) :oops: 8)
Het is gelukt en ik heb een setje gekocht.